Чипс од моркови!


Оваа необична закуска е идеална идеја која може да ви биде одлична замена за разните грицки со кои секојдневно ја убивате досадата.

phpThumb_generated_thumbnailjpg-650x325 Освен што е неверојатно вкусен, чипсот од моркови е и неверојатно лесен и брз за подготвување.

Се што треба да направите е да ги исечете морковите на тенки парчиња, да ги потопите во маслиново масло, да додадете сол и зачини по желба (лук, бибер, вегета, цимет, кари и сл…), да ги испечете на температура од 350 степени 20-ина минути, и да ги оставите да се подоладат. Едноставен и кул рецепт кој морате да го испробате.

365

72418_520083081366085_22676062_n1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1