ФБИ документи и снимки од приватни разговори докажуваат дека Мајкл Џексон бил ПЕДОФИЛ


Магазинот Mirror деновиве објави дека ФБИ имал докази против М.Џ. за сексуално злоупотебување на деца, уште пред 15 години, но за време на судењето во 2005 година, доказите не стигнале до обвинителот.

Michael-Jackson-FBI-files-2011709 Уште пострашно е тоа што тие имаат и снимени разговори од неговата послуга во ранчот “Neverland” кои ги заплениле при апсење на приватен детектив во 2002 година поради рекетирање и прислушкување (приватниот детектив бил најмен од фамилијата Џексон за да ги открие неговите мистерии).

Снимката која е најзасташувачка е помеѓу батлерот на М.Џ. и неговата сопруга Стела, снимена на 28 Август 1993- 12 години пред да биде изваден пред суд за злоупотребување на деца. На снимките е снимен неговиот батлер Филип како и признава на неговата сопруга Стела како и каде М.Џ. ги зоупотребувал децата. Наводно тој имал скриени спални соби низ целиот негов ранч, каде што гледал порно филмови со нив. Исто така, на снимките се опишува неговиот начин на избирање на жртвата.

Проценката на ФБИ е дека М.Џ. злоупотребил најмалку 24 деца, поради што морал да плати на нивните семејства повеќе од 23 милиони фунти.

Магазинот Мирор наведува дека се уште не се објавени сите факти што ги поседуваат и набргу ќе следат и повеќе фрапантни докази.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1