Фејсбук брише фотографии без да ви каже – проверете си ги ,,cover,, фотките


Фејсбук масовно ги брише насловните (cover) фотографии од профилите на корисници.

Избришани голем број фотографии кои се заштитени со авторски права. Доколку сте имале фотографија од некои филм или пак позната фотка многу е веројатно дека ја немате веќе на профилот како cover фотографија. Како што пренесува Mashable, најмногу отстрнети фотки биле од серијата “Doctor Who”.

Тимот на Фејсбук ги брише од насловната (cover) без предупредување до корисниците, но фотката останува меѓу вашите албуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1