Ферус преживеал тешка сообраќајка на патот Скопје-Штип!


Ферус Мустафов заедно со семејството денес на патот Скопје – Штип доживеале тешка сообраќајна несреќа.

ferus-mustafovКралот на ромската музика изјавил за Вест- Не спаси Мелек, таа е божјо дете.

Ферус Мустафов за Република потврди дека тој и неговото семејство се добри по несреќата. Причина како што посочи, била издишана гума, заради што изгубил контрола над неговиот џип Мерцедес.

-Двапати се превртевме на патот. Но, добро сме, фала на прашање, никој не е повреден, изјавил познатиот саксофонист во телефонски разговор за Курир.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1