Филе: Претстојната пролет одлучувачка за Македонија


ivanov_fileПретстојната пролет е одлучувачка за Македонија, пишува еврокомесарот за проширување Штефан Филе на својот Твитер профил. 

– Сите политички лидери во Македонија треба заедно да најдат решение за отворените прашања. Политичките несогласувања не треба да се решаваат со насилство, и не треба да влијаат на работата на новинарите, наведува Филе.

Mia

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1