Филип Темелковски води со 1.400 гласови наспроти Тарчуловски


Од 85 отсто пребројани гласови во Кисела Вода, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, Филип Темелковски води со 1.400 гласови наспроти неговиот противкандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, потврдија од СДСМ за „Фокус“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1