Филипче: Нови две лица позитивни на коронавирусот


-Од сите испитани денеска двајца се позитивни на вирусот, тоа се двајца луѓе од Дебар кои биле во непосреден контакт со заразените од Дебар, другите лица кои живеат со нив се негативни, но ќе бидат на домашно лекување, тие нема да бидат хиспитализирани- рече Филипче.

За дополнителните мерките кои ги донесе Владата, информираше Филипче, дека зравствените работниците нема да можат да користат годишен одмор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1