Филипче: Нови пет пациенти позитивни на коронаворусот (ВИДЕО)


Министерот за здравство Венко Филипче одржа прес-конференција на која информираше за состојбата на заразените пациенти со коронавирусот, како и за резултатите на лицата кои денеска беа тестирани.

-Денеска имаме пет нови позитивни пациенти и двајца дијаностицирани кои што ќе треба да се потврдат. Утрово беа тестирани седум лица, негативни се резултати на тројца лица од Дебар, на двете лица чии резултати стигнаа од Штип и едно лице на инфективната во Скопје. Позитивни се резултатите на една пациентка во Скопје, има 54 години се вратила од Холандија, развила симптоми, и денеска се јавила на преглед на Инфективна, била во домашна самоизолација, според нејзиниот исказ, а во моментов се контактираат 31 лице кои биле со неа во авионот.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1