Финансиска полиција ги тресе Клиниките, се врши проверка за паралелен увоз на лекови


Управата за финансиска полиција во изминатите денови влегла на неколку клиники за проверки во однос на паралелен увоз на лекови, велат од Финансиската полиција.

Отаму наведуваат дека ќе изнесат дополнителни детали доколку се потврдат соменавањата што се предмет на истрагата.

Интернет порталот Нова тв претходно објави дека Финансиската полиција влегла на Клиниките за хематологија и ревматологија и во Агенцијата за лекови (МАЛМЕД) и оти истражуваат последна набавка на лек Мабтера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1