ФОТО 18+ – Еве што остана од авионот и патниците на урнатиот авион на Flydubai


Потресителни слики го покажуваат она што е останато од авионот и патниците на урнатиот авион на аеродромот во Ростов на Дон, каде сеуште истражните работат на местото на трагедијата. Како што е познато, авион Боинг 737-800 на нискобуџетна авиокомпанија Flydubai се урна при слетување на аеродромот. Загинаа сите 55 патници и седумчлен екипаж.Основните верзии за инцидентот се две – грешка при пилотирање поради лошото време или технички проблем.

Потсетуваме дека трагедијата се случи денес во 3:41 часот по локално време. Поради сложени временски услови авионот не успеал да се приземји во првиот наврат. Потоа долго време кружел над аеродромот, очекувајќи подобрување на времето.

20160319.vrjasbsdxy-300x200 av2-300x200 av3-300x200

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1