Секоја трета Македонка губи невиност до 15 години


Само 60% од македонските 15-годишници појадуваат, но вицешампиони се во Европа по јадењето благо. Нашите деца обожаваат газирани сокови, третина од нив јадат зеленчук секој ден, а исто толку се занимаваат со спорт. Сe почесто се на диета, а само 60% редовно ги мијат забите.porno mladi seks

Ова го покажуваат податоците од извештајот „Нееднакво растење: родови и социоекономски разлики во здравјето и добросостојбата на младите“, кој се прави секоја четврта година во 42 земји, од Европа, Северна Америка и Русија, вклучително и Македонија, под покровителство на Светската здравствена организација.

republika.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1