ФОТО: 8 годишно дете има два реда заби како ајкула


Зак Браун има осум годинии 2 реда на заби исто како ајкулата убиец од морските длабочини, па затоа другарчињата го викаат “Jaws” како популарниот филм за ајкулата.

Момчето нема никакви проблеми со забите единствено што мора да потроши малку повеќе време на миење заби.1zak.jpg500

Mинатата недела на Зак му паднало првото млечно запче иако тој веќе си има речиси целосен сет на трајни заби зад млечните.

8 годишниот Зак се чувствува по малку фрустрирано кога ја гледа постарата сестра Ниам, 10 и помалото братче Финли, 6, како се смеат со својата блескава насмевка од бели убави заби.zak.jpg500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1