ФОТО: Апокалипса или само знак од небото-Се појави Божја рака?


Во понеделникот на небото над португалскиот остров Мадеира во Португалија забележан е несекојдневен феномен, кој помалку го исплаши локалното население.

Џиновски „огнен облак“ се надви над Мадеира, потсетувајќи на апокалиптичните сцени од научно-фантастичните филмови.oblak

Меѓу првите појавата ја забележал блогерот Режерио Пачеко, која фотографиите ги објави на социјалните мрежи.

Секако, веднаш се јавија бројни теоретичари, кои понудија најневеројатни и најразлични објаснувања за појавата на облакот. Некои облакот го споредија со „Божја рака“, додека оние гејмерите необичната појава на небото ја споредија со играта “Final Fantasy”.

– Штом го видов небото, го грабнав фото апаратот. Бев шокиран од она што го видов… такво нешто гледате еднаш во животот, рекол Пачеко.

Kurir.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1