ФОТО: Даниел Кајмакоски кога бил мал


dan500 (1)

Даниел Кајмакоски кој со својата скромност и глас го освои целиот Балкан, деновиве е доста активен на социјалните мрежи, а последно што објави е негова фотографија од детството на која тој е со неговиот брат.

– „Јас и мојот голем брат Далибор кога ни беше најубаво и кога се уште живеевме во Македонија.

Баш тогаш почнав да учам кирилица, но после првата година заминавме во Австрија.

Еве ја сменив азбуката на Македонски ама ако има грешки ќе мора да ми опростите и да ме поправате за да научам пак “, напиша Даниел под фотографијата.

dan500uyk7i67i6tjrtr

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1