ФОТО: Демолирана канцеларијата на Иванов во Тетово


Со ќерамиди и бетон непознати лица утринава меѓу 5 и 5:50 часот ја демолирале канцеларијата на претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов лоцирана на улица „Борис Кидрич“ во Тетово.2tetovo-kancelarija

Од СВР Тетово информираат дека биле искршени изложните и стаклата од влезната врата на канцеларијата, а пред и во внатрешноста на канцеларијата биле фрлени и неколку јајца.

-По наредба на јавен обвинител извршен е комплетен увид, оштетувањата се фотодокументирани и се преземаат мерки и активности за откривање на сторителите, соопштуваат од СВР Тетово.

kancelarija-tetovo-640x853

ФОТО: Фејсбук

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1