Автомобил удри 4 годишно девојче, пренесено на скопските клиники


Четири годишно девојче пред два дена околу 19 часотбило удрено од „Опел вектра“ управувана од 25 годишниот Ф.Б.urgenten brza pomos klinika

Несреќта се случила на улицата „194“, по што девојчето со друго возило девојчето било префрлено во тетовската болница и по укажана помош, пренесено е на скопските клиники.

Од СВР Тетово информираат дека извршен е увид и се утврдува причината за несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1