ФОТО: Доказ дека Хитлер живеел со црнка во Бразил?


Според официјалната историја, Хитлер се самоубил во бункер во Берлин во 1945 година, но фактот дека неговото тело никогаш не е пронајдено води до сомнителност околу неговата смрт.

hitlerЕдна нова книга всушност тврди дека Хитлер избегал во еден мал град близу Бразилската граница со Боливија.

Ова тврдење се базира на доказ со фотографија. Освен тоа, авторот пишува дека Хитлер претходно бил во Аргентина и во Парагвај, барајќи скриено злато со мапа која ја добил од сојузниците во Ватикан.

Книгата се вика „Хитлер во Бразил“ и е напишана од Симони Рене, а во неа се тврди дека Хитлер умрел на 95 годишна возраст.

Симони веќе има докази со слики и алишта од Хитлер, а следно што планира е да направи ДНК тест од потомците кои ги оставил Хитлер.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1