ФОТО: Дрво за малку ќе убиеше две деца во Скопско


drvoИзбегната несреќа во која можеа да настрадаат две деца во населбата Нова Колонија во скопска Гази Баба, јавува 24 Вести.

Додека децата играле во дворот, дрвото паднало под налетот на силниот ветер.

Очевидци за телевизијата велат дека ова не е прв случај во кој старите дрвја ја загрозуваат безбедноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1