ФОТО: ДУИ поставила споменици на УЧК во Танушевци и Малино Маало за 8 Септември


На Денот на независноста, 8 Септември, ДУИ во селата Танушевци и Малино Маало поставила неколку споменици на УЧК покрај самиот пат а еден од нив се наоѓа на само 50 метри пред полициската станица во Танушевци, дознава Либертас.

uck  spomenik

Foto – libertas.mk

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1