Следуваат два продолжени викенди


По Денот на независноста на Македонија, кога одморивме од работните обврски, доаѓаат уште празници како и продолжени викенди до крајот на годината.

makedonija zname

Ова се неработните денови:

• 11 октомври (недела), Ден на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е неработен ден

• 23 октомври (петок), Ден на Македонската Револуционерна Борба

• 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1