ФОТО: Е, вака се дава отказ


Белграѓанката Катарина Јовановиќ, по професија културолог, на сосема оригинален начин даде отказ од фирмата каде што работела, пишува српски Блиц.

Оваа 26-годишна девојка се соблече гола и се фотографираше, а на себе има само чаршав на кој пишува: „Давам отказ“.Оваа фотографија му ја испратила во писмо на шефот, а на Фејсбук напишала дека дава отказ затоа што работата и го одземала цел ден.

AA96211B897C71429233861CAEF94322

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1