Швалери денес е ваш ден – 13 февруари Ден на љубовниците


Ден пред Свети Валентин, 13 февруари, е денот кога повеќето неверни сопружници ја прославуваат својата забранета врска, открива истражувањето кое го направил еден сајт за склучување вонбрачни врски.

sexМногу двојки на 14 февруари ќе го прослават денот на вљубените со искажување на внимание и размена на подароци, но ако може да му се верува на Gleeden, тоа за многу од нив ќе биде само „повторување“ на моментите доживеани 24 часа претходно.

Имено, 52 проценти од „швалерите“ навеле дека својата скриена љубов ќе ја прослават на 13 февруари кој во Америка е познат и како Ден на љубовниците.
Пет проценти од нив изјавиле дека Свети Валентин ќе го одбележат во друштво на својата тајна љубов ден подоцна, односно на 15 февруари, а 12 проценти рекле дека со љубовниците ќе го прослават Свети Валентин на 14 февруари и тоа на јавно место, како на пример ресторан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1