(ФОТО) Екипажот на Флај Дубаи кој загина во авионската несреќа во Русија


Авионот од типот Боинг 737 се урна во Ростов Русија, а моментот од падот беше забележан на безбедносните камери.

Во несреќата загинаа сите 62 патници и 7-те членови на екипажот. Авионот полета од Дубаи, а се урна при слетувањето, по вториот обид. Како причина за несреќата се наведуваат лошите временски услови.E-540x400

Како што пренесе Раша Тудеј во авионската несреќа загинаа 55 патници од кои поголемиот дел биле Руси, но сигурни се дека 7 од нив биле деца и 7 члена на екипажот на компанијата Флај Дубаи.

Флај Дубаи е нискобуџетна компанија со седиште во Дубаи, таа лета на повеќе од 90 дестинации.

Компанијата соопшти дека истрагата е во тек.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1