ФОТО: Емирот од Катар си купил влечки од Бит Пазар? – ама ќе инвестира 100 милиони


Удобни гумени влечки наспроти кнап лаковани црни кондури. На фотографијата која ја забележа порталот здраво Шеикот си е во удобни влечки додека Иванов е стегнат во тесни кондури. Порталот прашува, дали можеби Емирот си ги купил папучите при нодамнешната посета на Макдеонија.

katar vlecki seikВлечки од Бит Пазар или не шеикот од Катар е подготвен да финансира три проекти вредни 100 милиони долари во Република Македонија.

За Македонија е е заинтересирана и хотелиерската компанија Катара пак, а Генералниот директор на „Катар ервејс“ изјавил дека до крајот на годинава планираат да отворат и директна чартер линија помеѓу Доха и Скопје.

Катарците се заинтересирани за докапитализација на Елем, Вардарска долина, и термалните извори на вода.

katar vlecki seik

katar vlecki seik111

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1