Фото: Еве како изгледа лусксузниот хотел на Субрата Рој


“Sahara Star” е дел од ланецот хотели “Sahara India Pariwar” и истиот е еден до најубавите хотели со пет ѕвезди во Индија. Лоциран е во близина на аеродромот во Мумбаи и истиот е во сопственост на индискиот мулти милијардерот Субрата Рој.

 subrata-roj-hototoel-01

Хотелот има 233 атрактивни соби со дополнителни 13 луксузни апартмани, а рестораните само ја надополнуваат убавината на хотелот. Собите во хотелот се опремени според светските стандарди и имаат пространи тераси од каде може да се види целата убавина од околината на хотелот.

subrata-roj-hototoel-31“Sahara Star” е хотел од луксузна класа, а дополнителен луксуз создава живописната тропска лагуна, која има поглед кон најголемиот столб на светот, висока купола и специјално дизајнирани стаклени лифтови со панорамски поглед.

Ресторанот на хотелот нуди посебно уживање за секој посетител. Врвните готвачи нудат специјалитети од целиот свет, подготвени според сечиј вкус кој веројатно засекогаш останува во спомените на гостите, како единствен вкус од индиската кујна, но и од онаа најквалитетната, светска врвна кујна!

Извор: Точка

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1