ФОТО: Еве како изгледа новиот лик на Дојран!


Лежалки под балдехини, набљудувачки кули, соблекувални во модерен стил, бројни туристи… вака изгледаат сега плажите во Дојран, кои за само една година претрпеа голема преобразба.

Погледнете го Дојран низ објективот на SkyEye, а ги пренесува Денешен.мкdojr5

dojr2 dojr4 dojr3 dojr1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1