Фото: Еве како Кајмакоски го прослави својот роденден


Познатиот пејач Даниел Кајмакоски вчера наполни 31 година, а конечно успеа да најде малку време и да отпатува во неговата Виена каде живеат неговите родители, браќата, роднините и пријателите.

Во негова чест се одржа големо славење каде имало многу пеење и одлична забава. Како што е редот, Даниел ги дувна свеќичките на неговата торта, а каква желба си посака останува да претпоставуваме.

Foto – Setaliste.mk

10600596_783306451754250_8984164788858526310_n-720x340 10624954_783306405087588_4687551988860687239_n 10557316_783306805087548_2724180574665320270_n 10429240_783306261754269_4413078091551317856_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1