ФОТО: Езерцето во Градскиот Парк замрзна – стана лизгалиште


Надвор е кочан-ладно, но некои решија да најдат забава и во студениот бран кој деновиве ја замрзна Македонија. Погледнете како замрзна езерцето во Градскиот Парк, а некој тоа го искористи и за снежни лудории кои долго ќе се паметат

Фото- Прес24

Фото- Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1