ФОТО: Физиотерапевтот Марко го претепала 80-годишна пациентка


80-годишна пациентка во Лазаревац претепала физиотерапевт. Се работи за Марко Цветковиќ, вработен во Здравствениот Дом во Лазаревац. Старицата го удирала по главата 33-годишниот вработен, на 20 октомври, додека тој бил прва смена.
markooo.jpg-500

Таа се изнервирала бидејќи помислила дека физиотерапевтот во ординација преку ред викнал друга пациентка. Таа прво се скарала со него, а потоа започнала да го удира по глава.

– Бабата влезе и почна да го удира. Беше мала по раст но добро му се нафрли, вели за српски Курир, пациент кој бил сведок.

Марко е шокиран. Вели дека таа пациентка кај него доаѓа со години и може да му биде баба. Не знае зошто толку се изнервирала кога не ставил во ординација никој преку ред.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1