ФОТО: Го гризнал сопатникот па умрел, обдукцијата покажала шокантни резултати


24-годишниот Џон Кенеди Сантос Груало летал од Лисабон во Даблин, каде што требало да ги продолжи студиите, но неговиот живот згаснал неколку минути пред да пристигне на посакуваната цел.

Тој од тогаш непознати причини прво го гризнал својот сопатник, а потоа паднал и по тешките напади починал, и покрај брзата реакција на медицинскиот персонал кој бил на авионот.momce

Откако пилотите слетале во Корк, на телото на момчето било извршена обдукција.

Лекарите биле шокирани од содржината во неговиот желудник: момчето во желудникот имало речиси еден килограм кокаин во вредност од околу 55.000 евра.

Една од тие вреќички пукнала, а потоа на момчето едноставно му немало спас.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1