ФОТО: Го жртвуваше својот живот за да ја спаси штотуку родената внука


Стар Ридер имала големи тешкотии и се борела за својот живот уште во првите неколку минути по раѓањето, но нејзината тетка без размислување го жртвувала својот живот за да си ја спаси внуката.

Неколку дена по раѓањето, на Стар и била поставена дијагноза биларна атрезија, односно блокирање на каналите околу црниот дроб.babyaunt

Единствен спас за малата Стар била трансплантација на црн дроб.

Нејзината тетка Шанел, сестра близначка на Џејд, мајката на Стар, веднаш направила тестирање и се открило дека може да и помогне на внуката.

Шанел веднаш отишла на операција, каде и е отстранет дел од црниот дроб, кој потоа бил трансплантиран на малата Стар.

Денес таа е сосема здраво девојче, благодарение на пожртвуваноста на својата тетка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1