Речиси еден метар снег во Маврово


Управата за хидрометеоролошки работи информира дека утринава во 8 часот измерен е речиси еден метар снег во Маврово.

Снежната покривка во 8 часот изутрина изнесува 91 сантиметар во Маврово, 38 Пожаране, 15 крушево, 9 Дебар, 8 Тетово.sneg 44

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, во повисоките места од дожд и снег, на планините од снег.

Врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Поради заладувањето од север, во вечерните часови врнежите од дожд ќе преминат во снег и на пониските места во западните и северните делови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1