Фото: Хрватите не направија ЛОМ – со ласер од публика бил попречуван голманот Плетикоса


Дневник.хр објави напис и фотографии во кои тврди дека македонски навивачи од трибините од неколку правци користеле ласер кои го вперувале во фудбалерите.

Фоторепортерите според нивното тврдење уловиле двајца навивачи со ласер, како и моментот кога го впериле во голманот.

На нивната официјална фејбук страна под текстот има стотина коментари во кои хрватите не прават ЛОМ и бараат да биде казнета македонската репрезентација и навивачите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1