ФОТО: Избегната несреќа при снимање на музички спот во Маврово


Екипа од Австралиската Телевизија ИНТВ заглави во петокот во Маврово додека се снимало спот за Австралиска пејачка, пренесува ТВ Орбис.

z

Во петокот,на неколку локации во Маврово се снимаше спот за фолк пејачката Зоре Мицевска која за спотот дојде дури од Австралија.

-Една од сцените на која инсистирала самата пејачка била сцена на снег каде го одбрала ски центарот за која екипата за да се искаче морала цела опрема да ја однесат во жицара вклучувајки и 12 метарски кран иако имало големо невреме и големи виулици.

После снимањето на една од сцените дел од екипата се спуштила по жичара, а на скијачкиот терен останала само екипата и вработените.

6Од екипата било побарано за потреби   на снимањето да се запре жичарата додека еден член останал на пола планина сам на жичарата ,тоа не го забележал никој,и еден час незнаејќи што се случува останал сам среде планина немајќи друг избор во паника скокнал од жичара  и буквално се затрупал во снегот , за по еден сат кога се спуштала другата екипа го приметила па веднаш реагирале вработените во жичарата и бил спасен.

Зоре Мирчевска е една однајпознатите Македонски пејачки која живее и работи во Австралија има настапувано заено со повеќе изведувачи од Балканската сцена а со дел од нив е и куќенпријател.Песната за новиот спот е насловена “Јас немам веќе солзи”, пренесува Орбис.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1