ФОТО: Каде живее новиот претседател на САД


Доналд Трамп е новиот претседател на САД.Неговата инаугурација ќе биде на 20 јануари следната година.

Тогаш и негов дом ќе стане Белата куќа. Но, пред да се пресели, еве неколку фотографии како изгледа неговиот дом сега.donald-640x408 1donald 2donald 3donald 4donald 5donald 6donald

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1