ФОТО: Кај Маврово- Дебар се отвори дупка во која може да пропаднат автомобили


Кај месноста Бошков мост се отвори дупка во која може да пропадне цел автомобил. Дел од патот Маврово-Дебар кај месноста Бошков мост го однела ерозија, погледнете како изгледа на фотографиите на Дневник

dupka debar

dupka debar2ФОТО: ДНЕВНИК повеќе фотографии погледнете на овој линк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1