ФОТО: Кајмаковски конечно го доби автомобилот од X-factor


Даниел Кајмакоски денеска го доби автомобилот Мини кој го освои како награда по победата на регионалниот Икс Фактор.

Клучевите од автомобилот му ги предаде Горан Јовановиќ пред компанијата Делта моторс и рече дека му е чест што Даниел ќе го вози овој автомобил. Од неговата продукција најавуваат дека тој набрзо ќе објави и сингл, а закажуваат и голема турнеја која стартува на 23 мај со концерт во арената Борис Трајковски во Скопје, а потоа, ќе продолжи низ сите градови на поранешна Југославија.

daniel666

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1