ФОТО: Карта на етничка Македонија на чек од Македонска Народна Банка стар 80 години


Префрлувајќи и прегледувајќи ги документите во архивата на покојниот татко, Илија Ризов од Битола меѓу другите документи пронашол и чек на македонска народна банка а.д., објавува Курир

makedonska-banka-cek-640x407

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1