Фото: Километарски колони – со часови чекаат за влез во Грција


Ни метежот за 2 Август не беше ништо во споредба со она што од утрово се случува на граничниот премин Богородица.

Километарски колони автомобили со часови чекаат да заминат на грчките плажи. Доколку патувате подгответе се за многучасовно чекање.

Фото: Пресс24

bogorodica granica bogorodica granica2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1