ФОТО кое го расплака целиот свет: Пејачката на својата смртна постела се збогува од својата ќерка


За американската кантри пејачка Џои Мартин Фик (40), веројатно досега и не сте слушнале, но нејзината судбина  ќе допре до вашите срца – таа умира од рак, свесна е дека деновите и се одбројани, па секој преостанат момент го користи за да биде во друштво на нејзината ќерка Индијана.Screenshot_143

После долгата борба со ракот на матката и исцрпувачките хемотерапии, Џои и нејзиниот сопруг Рори кон крајот на месец октомври на својот блог објавија писмо кое што ги расплака и оние со најладно срце.

Џои помеѓу останатото напишала дека е свесна дека умира, и дека едноставно нема спас за неа. А големината на страшните болки единствено ја намалуваат љубовта на нејзиниот сопруг и ќеркичката. И инекциите со морфиум…Screenshot_144

За сето ова да изгледа уште потажно, повторно е актуелна песната “When I’m Gone”, која што Џои и Рори ја снимиле пред три години, а која многумина ја опишуваат како нејзина проштална порака…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1