ФОТО: „Кршете пак ќе изградиме“, „Историјата не се брише со сквернавење на спомениците“- дел од транспарентите


„Кршете пак ќе изградиме“ и „Историјата не се брише со сквернавење на спомениците“ се само дел од транспарентите на илјадниците граѓани кои се упатуваат кон Собранието на големиот народен собир во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија.Покрај транспаренти, реките од народ веат македонски знамиња и пеат патриотски песни.narod-gdom1-640x360

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1