ФОТО: Реки од народ се упатуваат кон собирот на ГДОМ


Голем народен собир во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија се случува вечерва во Скопје.

Реки од народ се упатуваат пред Собранието каде ќе се одржи овој собир.skopje-gdom-640x480

Се веат македонски знамиња, се пеат патриотски песни. Ваква беше сликата и на минатите собири на ГДОМ.-Граѓанското движење за одбрана на Македонија ги повикува сите граѓани без разлика на вера и нација вечерва од 19:00 часот да ни се придружат на големиот собир кој ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија. Ги повикуваме сите граѓани на Скопје, сите граѓани на Република Македонија да бидат дел од најмасовниот граѓански собир. Наша обврска и наша задача е да си ја заштитиме нашата земја, со разум, со разбирање и искрено знаење да допринесеме за враќање на патеките на напредок, сигурност, стоеше во објавата на ГДОМ.Граѓаните вечерва ќе порачаат- ДА за избори на 5-ти јуни и НЕ за деструкциите на СДСМ и Заев.skopje-gdom4-640x480

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1