ФОТО: Кумановскиот театар без струја – претстава на свеќи и светло од мобилни телефони


Актерката Јасмина Василева на својот Фејсбук профил објави фотографија од атмосферата во театарот во Куманово вечерва.

„Хард-кор прослава на Денот на театарот, на свеќи и светло од мобилни телефони. Нема струја. Театарот продолжува да живее. За многу години. Засекогаш. Сања Русеска и Марко Трајковиќ – херои на денот“, напиша Василева на Фејсбук, и во коментар додаде дека публиката останала до крај.11075270_10205468577447254_3614444998787833093_n1-540x304

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1