ФОТО: Лавот поставен на плоштадот ВМРО


На плоштадот ВМРО е поставен симболот лав, кој има длабока хералдиска и историска димензија и основаност.

Поставувањето на овој симбол на ВМРО-ДПМНЕ на новиот плоштад придонесува за разубавување на изгледот на плоштадот.

Foto – Kurir.mk

4leolav 3leolav

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1