ФОТО: „Легна на сандакот на татко му, а тој лично го уби“


„Не можеме да поверуваме што се случи, мислевме дека е нормално момче, а излезе дека е психопат. Живеевме со монструм. Спремен е да ја убие жената која живеела за него“.

Со овие зборови соседите на 23-годишниот Милан Ранковиќ од Младенова кој направи незапаметено злосторство, раскажуваат што се случило. Младото момче ја уби, а потоа и запали својата 69-годишна баба Мирослава, а се верува дека тој е виновен и за смртта на својот татко кој бил отруен пред неколку денови.goubitatkomu

– Веднаш беше ставен на полиграф, а одговорите и досегашната истрага упатуваат на тоа дека најверојатно тој е виновен и за смртта на татка си кој беше најден во распаѓање, вели извор за српскиот Курир.

Соседите се шокирани, велат дека сите ги измамил.

– Глумеше дека се грижи, дека е добар. Плачеше и легна над сандакот на татка си, а тој го убил. Два дена по погребот пушти гласна музика, велат тие запрепастени.

Една од сосетките вели дека Милан вечерал кобната ноќ со татка си околу 20 часот.

– Рече дека вечерале околу 20, па му сварил кафе. Беше потресен и не убедуваше дека починал од срцев удар. Го оплакуваше пред нас, се било глума, вели шокирана соседка.

По труењето на неговиот татко, тој ја убил и баба си, за која оние кои ја познаваат велат дека најмногу го сакала и живеела само за него.

– Влегол во собата додека спиела за да ги земе алиштата кои се нечисти, а таа почнала да му зборува бидејќи испил литро ракија. Тој и рекол „бабо зошто зборуваш така“, а таа го удрила, по што како што вели му пукнал филмот и го зграбил ножот и ја убил, па ја запалил куќата, велат соседите.

Според податоците на српскиот Курир, Милан во полиција рекол дека по убиството размислувал на самоубиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1