ФОТО: Ликот на Свети Никола се појавил на дрво во Струга


Божјо чудо вечерва ја крена Струга на нозе. Во паркот на поезијата во близина на црквата Свети Никола на едно од дрвата се појавил ликот на Свети Никола.

Фотографиите ги објави порталот Охриднет.мк

sv-nikola-drvo-3 sv-nikola-drvo

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1