ФОТО: Мајка мислела дека е бремена со едно бебе, но родила пет


Жена родила пет здрави женски деца во рок од половина час иако мислела дека во стомакот носи само едно бебе.

Манита Синг која има 25 години, била примена во локалната болница во градот Амбикапур во источна Индија откако се пожалила на болки во стомакот. Таа била во 26 недела од бременоста.bebinja

Докторите кои биле задолжени за породувањето на жената виделе дека жената има пет бебиња во стомакот. Мајката не знаела колку бебиња има бидејќи никогаш не била на преглед кај гинеколог.

Таткото на бебињата Махеш Синд кој има 26 години е пресреќен што добил 5 деца.

Иако мајката и бебињата се во добра здравствена состојба, докторите ги проверуваат бебињата постојано бидејќи шансите тие да преживеат се многу мали.

Докторот кој бил задолжен за породувањето изјавил дека ова е првпат тој да изврши породување на жена која носела петторка. „Ние сме многу среќни поради тоа што сега за сега се добро и мајката и бебињата, но не можеме да кажеме дека ќе преживеат сите бебиња, додал докторот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1