ФОТО: Матурантите откачија, па скокнаа во фонтаната


Норијада е традиционална манифестација на матурантите во Хрватска. Сликите се од плоштадот на Бан Јелачиќ каде загреани со многу алкохол матурантите го слават крајот на средното образование.

Погледнете тие како се забавуваа по матурската прослава.

proomp 1proomp

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1