ФОТО: Метеор од Јупитер завршил директно во телевизорoт на ова семејство!


Колкава е веројатноста метеорит да го погоди токму вашиот дом и да заврши во вашиот телевизор?

Метеорит тежок околу половина килограм, го проби покривот во еден дом во Малдонадо, во југоисточен Уругвај и заврши директно во спалната соба на ова семејство.

Сопственикот имал луда среќа, бидејќи токму во тој момент бил во домот и гледал телевизија.

meteorit8 meteorit2 meteorit7

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1