Личи на обична девојка, но оваа фотографија крие нешто морничаво


На оваа фотографија е девојка по име Саја и таа делува како нормална јапонска ученичка, но нешто во врска со неа е навистина морничаво.

devojce2

Вистината е дека таа не постои!

Нејзините фотографии се направени со користење на најновата генерација софтвер за компјутерска анимација.

Саја е направена од страна на Терујуки и Јуки Ишикава, маж и жена од Токио кои се занимаваат со 3Д компјутерска графика.devojce3

Тие објаснуваат дека најтешкиот дел од анимацијата била да ја доловат кожата да изгледа како вистинска, мека, влажна и проѕирна.devojce1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1